Medycyna estetyczna

MEDYCYNA ESTETYCZNA

( kwas hialuronowy, PRP, nici PDO , botoks)

W naszej praktyce oferujemy również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej:

  • iniekcje  kwasu hialuronowego
  • mezoterapię z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego (PRP)
  • nici rewitalizujące i liftingujące PDO
  • iniekcje toksyny botulinowej typu A

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej poprawiają w sposób nieinwazyjny ( bez użycia skalpela) zarówno rysy twarzy jak i kondycję skóry poprzez poprawę jej napięcia, nawilżenie i ujędrnienie. Zastosowanie wypełniaczy HA przywraca  naturalną objętość tkanek poprawiając owal twarzy i likwidując zmarszczki i bruzdy. Preparaty kwasu hialuronowego różnią się między sobą stopniem usieciowania , gęstością i konsystencją co wpływa na wskazania do zastosowania jak i długość utrzymywania się preparatu w skórze.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej prowadzi do przebudowy tkanek, ich regeneracji i odmłodzenia. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, których  zmęczona, wysuszona lub wiotka skóra wymaga pobudzenia i regeneracji. Stosowany jest również u pacjentów ze skórą z oznakami starzenia czy też  łysienia.

Nici PDO (polidioksanowe) stanowią alternatywę dla pacjentów,  którzy nie chcą lub nie mogą poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy. Nie usuwa nadmiaru skóry jednak wpływa na poprawę jakości i napięcia skóry, która staje się gładsza,  bardziej napięta  wzmocniona. Procedura  implantacji nici PDO jest szybka i bezpieczna wykonujemy ją w znieczuleniu powierzchniowym z wykorzystaniem kremów znieczulających.

Wszczepienie nici PDO działa poprzez dwa mechanizmy:

  • mechaniczne napięcie i uniesienie skóry
  • stymulację fibroblastów, które w naturalny sposób pobudzają syntezę kolagenu

Nici PDO ulegają całkowitej resorpcji w ciągu 6-8 miesięcy. Poprawa stanu skóry widoczna jest po 2-3 miesiącach i utrzymuje się 24-36 miesiące. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu czynników między innymi od wyjściowego stanu skóry,  ilości fibroblastów w skórze, wieku pacjenta jak i stylu życia (używki , nawilżenie skóry , stopień nasłonecznienia).

Botoks to potoczne określenie toksyny botulinowej, czyli jadu kiełbasianego – toksyny wytwarzanej przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum.  Zastosowanie w medycynie ma   toksyna typu A , której  działanie polega głównie na blokowaniu impulsów nerwowych, które prowadzą do napinania mięśni, co skutkuje ich tymczasowym paraliżem. Efektem   braku nadmiernego napinania mięśni jest spłycenie lub likwidacja zmarszczek i bruzd. Toksyna ma też zastosowanie jako jeden z elementów leczenia bruksizmu (nadmiernego napięcia mięśni żwaczy co prowadzi do zgrzytania, starcia zębów, obniżenia wysokości zwarcia i zmian w stawach skroniowo-żuchwowych), nadpotliwości czy zeza.

Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie stanu zdrowia pacjenta, wskazań i przeciwskazań do zabiegów, które w przypadku pozytywnej kwalifikacji wykonywane są w znieczuleniu powierzchniowym z wykorzystaniem kremów znieczulających lub miejscowym ( znieczulenie stomatologiczne).

Comments are closed.