Protetyka

PROTETYKA

W przypadku braku pojedyńczego lub wielu  zębów, ale także kiedy konieczna jest odbudowa lub poprawa wyglądu zębów możliwe jest leczenie protetyczne. Prowadzi ono do przywrócenia nie tylko estetyki uśmiechu ale przede wszystkim utraconej  prawidłowej funkcji żucia i poprawy jakości życia. Braki w uzębieniu prowadzą z upływem czasu do zaburzeń zwarcia, dysfunkcji i zmian w stawach skroniowo-żuchwowych, bólu głowy, upośledzeniu żucia i mówienia a także mogą wpływać niekorzystnie na wygląd poprzez zmianę rysów twarzy. Jest to spowodowane zanikiem kości w miejscu braku kilku zębów , braku symetryczności lub obniżeniem wysokości dolnego odcinka twarzy.

W naszej Praktyce wykonujemy zarówno stałe jak i ruchome uzupełnienia protetyczne, zależnie od sytuacji klinicznej i potrzeb Pacjentów.

W przypadku pojedyńczych braków wykonujemy korony protetyczne osadzone na implancie, a przy braku możliwości wszczepienia implantu wykonujemy mosty oparte na zębach graniczących z luką. Są to zarówno prace porcelanowe na podbudowie metalowej jak i pełnoceramiczne.

W przypadku większych braków zębowych wykonujemy protezy częściowe ( akrylowe osiadające, nylonowe jak i szkieletowe) lub całkowite.

W przypadku konieczności zmiany kształtu, koloru lub odbudowy fragmentów korony zęba wykonujemy licówki porcelanowe lub kompozytowe.

Comments are closed.